Zamknij

Pierwsze bezpłatne projekty dużych domów. Tam je znajdziesz!

12:32, 31.10.2023 Źródło: gov.pl Aktualizacja: 09:50, 07.11.2023
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Na stronie internetowej GUNB dostępne są pierwsze projekty domów o powierzchni ok. 120 m2. To efekt konkursu architektonicznego na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2, który rozstrzygnięto we wrześniu - Można z nich korzystać bezpłatnie. Wkrótce pojawią się kolejne - informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

- Dotrzymujemy danego słowa i zgodnie z zapowiedziami ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego można już bezpłatnie pobierać pierwsze projekty architektoniczne domów o powierzchni ponad 70 m2. - poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Liczba projektów dostępnych dla zainteresowanych Polek i Polaków ma zwiększyć się w ciągu najbliższych tygodni. 

- Jestem pewien, że większość osób chcących budować dom na własne potrzeby znajdzie dla siebie interesującą, spełniającą oczekiwania propozycję. Budowa domu to zazwyczaj największa inwestycja w życiu i bardzo duże obciążenie finansowe, a dzięki naszej inicjatywie będzie można oszczędzić nieco funduszy we wstępnej fazie przygotowań - dodaje szef resortu. 

Projekty są do pobrania ze strony internetowej gunb.gov.pl.

- Nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. W taki sposób można pobrać też 72 dotychczasowe projekty i koncepcje domów do 70 m2. i 11 projektów domów rekreacyjnych. Do tej pory pobrano je ponad 70 tysięcy razy, co potwierdza potrzebę i słuszność naszej inicjatywy

– podsumowała Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego

Aby skorzystać z projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl z Katalogu projektów.

(Źródło: gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%