Zamknij

Brama garażowa. Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

13:09, 04.04.2019 . Aktualizacja: 09:45, 22.05.2023
Skomentuj

Brama do garażu to długoterminowa inwestycja, którą warto dobrze rozważyć. Dzięki temu można uniknąć kosztownych przeróbek, a przede wszystkim zapewnić sobie wygodne i bezpieczne miejsce parkingowe na długie lata. Ważny jest również wybór sprawdzonego producenta...

Mierz w przyszłość

Problemy można zagwarantować sobie już na etapie planowania. Najważniejsze jest oczywiście to, by samochód zmieścił się do garażu, co nie zawsze jest takie oczywiste... Jeśli planujemy wszystko „na styk”i co do centymetra, przy następnej zmianie samochodu może okazać się, że do jego ceny trzeba będzie doliczyć koszt wymiany bramy.

BRAMY GARAŻOWE W NAJNOWSZEJ TECHNOLOGII

Firma Domex wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne na światowym poziomie i projektuje oraz produkuje większość elementów bram, wliczając w to panele, we własnym zakresie. Pozwala to zachować pełną kontrolę nad produktem końcowym, który dzięki najlepszym surowcom charakteryzuje się bezkonkurencyjną jakością. Zautomatyzowany proces produkcji zapewnia z kolei powtarzalność i dokładność, obniżając przy tym końcową cenę, co stanowi kolejną zaletę bram Wiśniowski.

Izolacja bramy garażowej to podstawa

Wybór bramy zależy od potrzeb i preferencji użytkownika. Niektórzy zadowolą się najprostszymi konstrukcjami z bramą rozwieraną lub uchylną. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zwykle wymagają one więcej miejsca – przed garażem w przypadku tych pierwszych i pod sufitem, gdy chodzi o bramy uchylne. Gdy nie weźmie się tego pod uwagę, może się okazać, ze wysoki samochód zahacza o skrzydło bramy lub ta nie otwiera się na całą szerokość, utrudniając parkowanie.

Poza współczynnikiem przenikania ciepła, który w nowoczesnych panelach takich jak UniTherm firmy Wiśniowski wynosi jedynie 0,33 W/m2, liczy się również odporność na działanie wiatru, przenikanie wody i przepuszczalność powietrza. W ogrzewanych garażach stanowiących część domu kiepska brama może zniweczyć cały wysiłek włożony w termoizolację.

Nie do przecenienia jest również bezpieczeństwo – rozumiane zarówno jako ochrona przed włamaniem jak i systemy zapobiegające wypadkom.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%