Zamknij

Co zmieniło się w procesie tworzenia obróbek blacharskich?

12:49, 23.10.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:49, 23.10.2024

Każdy aspekt naszej rzeczywistości ma swoich cichych bohaterów. W przypadku rzeczywistości dekarskiej takimi bohaterami są obróbki blacharskie. Są one odpowiedzialne za ochronę połaci przed wiatrem oraz intensywnymi opadami, a także korzystnie oddziałują na estetykę pokrycia. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o obróbkach blacharskich?

Słowem kluczowym do zrozumienia filozofii tworzenia obróbek blacharskich jest innowacja. Przez lata, opisywane elementy trzeba było tworzyć przy użyciu siły własnych rąk, co wpływało na wydłużenie czasu pracy na placu budowy. Producenci pokryć dachowych, tacy jak Blachy Pruszyński, postanowili temu zaradzić. Potrzebna była innowacyjna myśl, która całkowicie zrewolucjonizuje pojęcie obróbki blacharskiej. Rezultatem poszukiwań technologicznej innowacji są gotowe obróbki blacharskie, które zwalniają dekarzy z obowiązku samodzielnego tworzenia wymaganych na dachu elementów.

Oferowane obróbki

Katalog gotowych obróbek blacharskich powstał z ogromną pieczołowitością. Oferta na gotowe element to synonim bogactwa. Nadeszła pora, by uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić gotowe obróbki, które cieszą się największą popularnością.

Zacznijmy od kalenicy, czyli obróbki kluczowej. Gotowe elementy produkuje się w kilku wariantach, w celu uniknięcia jednorodności. Ich główną misją jest łączenie dwóch połaci w najwyższym punkcie. Stworzono je również po to, by ograniczyć zagrożenia dla dachu, które wynikają z destrukcyjnej działalności wiatru oraz intensywnych opadów deszczu czy śniegu.

Kolejnymi świetnie wykonanymi elementami są obróbki przyścienne. Ich instalacja odbywa się wzdłuż styku dachu z przyległą ścianą budynku lub ścianką komina. Zawsze dobrym pomysłem okaże się połączenie przyściennych obróbek z opaskami górnymi.

Przed wiatrem skutecznie ochronią dach boczne wiatrownice. W ofercie znajduje się kilka ich wariantów – panelowe - tłoczone prawe i lewe, a także zaciągane. Pamiętajmy o dobraniu do wiatrownicy odpowiedniej rynienki odpływowej.

Sporo uwagi należy również poświęcić pasom rynnowym. Wariant podrynnowy zapobiega wnikaniu wody pod rynnę, co pozwala uchronić konstrukcję przed zawilgoceniami, a co za tym idzie zniszczeniem. Opcja nadrynnowa stanowi gruntowną protekcję krawędzi dachu oraz znacząco ułatwia odprowadzenie wody z dachu do rynny.

Ciekawie prezentują się również rynny koszowe. Poszczególne modele tej gotowej obróbki różnią się od siebie rozmiarem, profilem oraz głębokością. Na ich przysłowiowych barkach spoczywa obowiązek odprowadzania wody z połączenia dwóch połaci.

Łata okapowa wentylacyjna to kolejna obróbka, bez której nie powstanie kompletny dach. To właśnie przy jej pomocy, zapewnimy naszej połaci wentylację na satysfakcjonującym poziomie.

Na koniec zostawiliśmy sobie bariery śniegowe, które zajmują się hamowanie niekontrolowanych spadków śniegu z połaci dachowej. To właśnie dzięki nim, każda zima będzie dla nas spokojniejsza, ponieważ wyeliminowane zostanie ryzyko związane z osuwającym się białym puchem.

Za sobą mamy przedstawienie obróbek uniwersalnych. Jak przedstawia się sytuacja obróbek, które zostały przygotowane z myślą o konkretnych materiałach pokryciowych. Takim obróbkami są profilowana listwa podkalenicowa oraz łata okapowa wentylacyjna.

Satysfakcja gwarantowana, czyli pełny zestaw zalet obróbek blacharskich

Najnowsza technologia pozwala na tworzenie elementów kompletnych, które zachwycają swoimi jasnymi stronami. W tej części artykułu zajmiemy się najważniejszymi zaletami obróbek.

Zaczynamy od innowacyjności opisywanego rozwiązania. To właśnie nowatorskość jest wizytówką obróbek blacharskich. Rewolucjonizm technologiczny obróbek objawia się na wielu poziomach, od tych związanych z techniczną stroną, poprzez te integralne z montażem, aż po te połączone z aspektami wizualnymi.

Gotowe elementy to pochwała montażowej rewolucji. Obróbki tworzone są w taki sposób, by ich instalacja przebiegała bez najmniejszych problemów. Powtarzalność wymiarów oraz odpowiednio przygotowane montażowe otwory to gwarancja przyjemnej pracy z obróbkami, która zastąpiła bardzo trudne działanie w postaci ręcznego tworzenia elementów tego rodzaju. Dodajmy do tego fakt, że gotowe obróbki pozwalają na znaczącą oszczędność czasu, a otrzymamy rozwiązanie niezawodne i po prostu wygodne.

Blaszane obróbki cechuje trwałość na wysokim poziomie. Doskonałe parametry sprawiają, że obróbki wytrzymają na naszej połaci przez długie dekady. Najważniejsze w kształtowaniu trwałości obróbek blacharskich są powłoki ochronne. To właśnie dzięki nim opisywane partie dorównują jakością pokryciu dachowemu. Powłoki gwarantują obróbkom odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz ochronę przed najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi. Jako najlepsze opisywane są powłoki poliuretanowe i to właśnie na nie najbardziej opłaca się postawić.

Obróbki nie tylko wytrzymają na naszej połaci przez lata, ale również będą jej ozdobą. Wszystkie elementy zostały pomyślane w taki sposób, by pasowały do każdej architektonicznej stylistyki. Można powiedzieć, że obróbki blacharskie pomagają w realizacji wymarzonego domu, a nie przeszkadzają w zachowaniu wizualnej harmonii.

Czy możemy przewidzieć przyszłe trendy w odniesieniu do obróbek?

Ze zgadywaniem, co niebawem będzie modne jest jak z wróżeniem z fusów. Nigdy nie wiemy, jak ostatecznie będzie wyglądać trendowa przyszłość. Możemy jednak mieć pewne podejrzenia, co w najbliższym czasie okaże się ostatnim krzykiem mody. Patrząc na to, jak aktualnie wygląda rynek, można spodziewać się, że niebawem zacznie powstawać więcej obróbek dedykowanych konkretnym pokryciom dachowym. Nie możemy się już doczekać, co przyniosą przyszłe lata.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%