Zamknij

Woda jednak nie zdrożeje

16:20, 04.04.2019 Aktualizacja: 00:52, 11.04.2019
Skomentuj

Tak zapowiada przynajmniej rzecznik rządu. Zapowiadane zmiany prawa wzbudziły obawy co do przyszłych cen wody. Eksperci szacowali, że mogą one wzrosnąć o kilkanaście procent.

Rafał Bochenek poinformował, że "Zgodnie z osobistą decyzją pani premier nie będzie żadnych podwyżek opłat za wodę, obowiązywać będą takie same opłaty jak w 2016 r. Zarówno te dotyczące przedsiębiorców, jak i konsumentów."

Wcześniejszy projekt miał za zadanie dostosować polskie prawo do wymogów Unii Europejskiej. Oznaczało to między innymi podwyższenie stawek o 15 do 40 groszy za metr sześcienny (w zależności od wielkości aglomeracji) i odpowiednio 70 i 30 groszy za pobór wód głębinowych i powierzchniowych dla przedsiębiorców. 

Pomimo zapewnień ministerstwa środowiska eksperci szacowali, że cena dla końcowego odbiorcy wzrośnie o 15 - 17%. Oznaczałoby to również kłopoty dla wielu przedsiębiorstw, a w konsekwencji możliwa podwyżkę cen wielu towarów (cena wody wpływa na koszt ich produkcji).

Trudno powiedzieć, jak poważnie można potraktować zapowiedź Premier RP. Padł jednak jasny sygnał, że rząd będzie dążył do zminimalizowania potencjalnych podwyżek, co na pewno jest dobrą wiadomością.

źródło: gloszabrza24.pl, flick.com

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%