Nowoczesne ogrzewanie bierze się z prądu.

Każdy z nas szuka takiego ogrzewania, które będzie efektywne, mało kosztowało podczas eksploatacji i nie pochłonie wielkich nakładów na etapie inwestycji.

 

Prawda jest taka, że co byśmy nie założyli, to zawsze potrzebny jest prąd. Czy do pompy ciepła, czy do pompki przy piecu na pellet, czy zasilanie do piecyka gazowego. Dlaczego więc nie ograniczyć się do samego prądu? Dziś dzięki nowatorskiej technologi, ogrzewanie energią elektryczną jest często tańsze niż gazem. Folie podczerwieni to przyszłość budownictwa. Dodatkowo jest to komfortowe ciepło, nie wymagające zaangażowania, czy serwisów każdego roku. Dziś sięgają po to źródło ciepłą świadomi inwestorzy, ale jak podpowiadają eksperci, za 4-5 lat stanie się to standardem.    .

 

Jak to wygląda i działa?

Folie grzewcze są dystrybuowane w pasach o szerokości 0,5 m, które są łączone ze sobą.  Grubość tego produktu to jedyne 0,4cm. Można ją zamontować zarówno na podłodze, jak i na suficie czy w ścianie pod płytą gipsowo-kartonową. Nie ma przeciwwskazań, aby montować je pod panelami podłogowymi. Wewnątrz folii znajduje się siatka grafitowa zespolona ze sobą. Folie firmy RedSnake są dodatkowo tak przygotowane, że przedziurawienie jej nie powoduje przerwania przewodzenia.ciepła. Grzeją jako cała powierzchnia , a nie elementy. Dzięki promieniowaniu podczerwonemu (to te dobre promienie ze słońca bez UV) ogrzewają się przedmioty, a nie powietrze. Jeśli ktoś z Was próbował stać twarzą skierowany do słońca i cieszył się promieniami słońca, a za chwilę po przejściu w cień poczuł mało przyjemny chłód, to doskonale potrafi sobie uzmysłowić to zjawisko. Ogrzewane ludzkie ciało i przedmioty oddają to ciepło, a przy okazji nie powodują cyrkulacji powietrza, co jest pozytywne szczególnie dla alergików.   

 

 

Zmiana źródła ogrzewania w wybudowanym budynku.

Najczęściej folię grzewczą montuje się w nowych budynkach, lub tych które muszą przejść kapitalny remont. Nie znaczy to jednak, że zamontować folii się nie da. Idealnym rozwiązaniem jest montaż foli podczerwieni pod panelami podłogowymi. Wystarczy zastosować pod zdjętymi panelami matę, na nią położyć folię, a następnie przykryć ją folią budowlaną i już możemy kłaść panele.  Dzięki temu, że są folia jest cienka, nie zmieni nam wysokości podłogi.

Doznania i zdrowie.

Czy folia podczerwieni jest zdrowa? Oczywiście. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ktoś odważyłby się wkładać noworodka do inkubatora, gdzie źródłem ciepła jest podczerwień? Ponadto podczerwień używana jest często w medycynie.  Przyśpiesza pracę komórek, lecz oddziaływanie na organizm w sezonie grzewczym nie jest ciągłe, bo ogrzewanie nie pracuje cały czas, lecz załącza się do momentu osiągnięcia efektywnego poziomu, jest więc dla organizmu neutralne. 

Ogrzewanie na prąd za darmo?

Dzięki wykorzystaniu folii grzewczych, można mieć ogrzewanie domu za darmo. Pomogą w tym panele fotowoltaiczne, które dzięki zasadzie bilansowania oddadzą prąd latem do sieci, aby go zużyć w okresie zimowym. Na ogrzanie całego domu wielkości około 120m2 wystarczy nam 3,6kw w nowym budynku do 6kW w starszym budownictwie. Często zdarzyć się może, że przy nowych budynkach lub podczas generalnych remontów i wymianie źródeł ogrzewania, folie podczerwieni i instalacja fotowoltaiczna będą kosztowały tyle, co alternatywne źródło ciepła. Po dokładniejsze często bezpłatne wyliczenia warto wybrać się do certyfikowanych instalatorów, takich jak choćby firma PowerBell.

 

Powerbell sp. z o.o.

Obornicka 117

62-002 Suchy Las

biuro@powerbell.pl

bezpłatne doradztwo: +48533626165